NASTAVENÍ

Nastavení pro telefony

,, Jak dobít kredit? “

Při dobíjení kreditu postupujte následujícím způsobem: Na účet číslo 2100018928 / 2010 zašlete částku, kterou chcete dobít, jako variabilní symbol uvádějte své 3Phone číslo bez mezer, tj. 9 cifer. Kredit bude automaticky navýšen po připsání peněz na účet a faktura Vám bude zaslána e-mailem. Stav svého účtu si můžete zkontrolovat vytočením kódu *852 z Vašeho telefonu, případně na webovém rozhraní http://sip.petriny.net, kde máte k dispozici i přehled hovorů. Přihlašovací jméno k této službě je Vaše telefonní číslo bez mezer, o sdělení hesla požádejte helpdesk na mailové adrese info@pe3ny.net.

,, Správa telefonního účtu “

http://sip.pe3ny.net (přihlášení je user ID = telefonní číslo a password, tedy heslo k tel.účtu), oboje zasíláme v informačním mailu při zřízení/zprovoznění linky. Ve správě telefonního účtu lze zjistit-nastavit:

 • zjistit zůstatek kreditu.
 • prohlédnout přehled hovorů a nákladů.
 • nové heslo - neměňte. Museli byste stejné nastavit i v telefonu. (pozn.: 8 zn. musí mít velká, malá písm. a čísla).
 • přesměrování telefonu na jiný za různých podmínek.
 • odeslat SMS z webového rozhraní. Příchozí SMS Vám budou předány jako voice mail.

,, Nastavení telefonu “

obvykle provádí technici Pe3ny Net bezplatně, pokud se jedná o nový telefon, nebo když máme na telefon klienta vzdálený přístup. Pro znalé však posíláme stručně informaci o nastavení. Pokud potřebujete technika na nastavení k Vám domů, je to již za poplatek, protože jinak si za zprovoznění nic neúčtujeme. V nastavení telefonu použijte následující údaje (první tři položky se nastavují vždy, ostatní, pokud telefon požaduje):

 • sip server: sip.pe3ny.net, nebo raději: 213.168.162.219.
 • user id:.
 • password:.
 • codec: g729 (další možné g711 použijte na OPTI připojeních, g722).
 • outbound proxy: no ( nebo vyplnit jako sip.server, ale použití vypnout).
 • domain nebo realm: sip.pe3ny.net.
 • use stun server: no (případně nevyplňovat adresu).
 • name = telefonní číslo.
 • porty standardní: sip:5060, rtp 5004, nebo i 100xx (dle defaultních v telefonu).

,, Převedení (neboli portace) telefonních čísel “

Návod na převedení (portaci) telefonních čísel včetně poplatku naleznete zde

,, Jsou možné SMS zprávy prostřednictvím VoIP účtu? “

možnost využití SMS ve VoIP síti:
SMS se dá odesílat z webového rozhraní zákazníka (http://sip.pe3ny.net, login = tel.číslo a heslo= heslo k tel. účtu). Cena za 1 SMS je 1Kč bez DPH. SMS zaslaná na VoIP telefon je doručena jako hlasová zpráva, kterou vám robot přečte. Některé VoIP telefony jsou vybaveny i na klasickou práci se SMS jako na mobilním telefonu, v naší tel. síti tato funkce není podporována, protože takových telefonů je menšina. Je třeba mít řešení, které vyhoví pro všechny VoIP telefony, a tím je u nás virtuální fax. Dle Vašeho požadavku bylo zřízeno nové telefonní číslo virtuálního faxu. Aktivace virtuálního faxu je jednorázově účtována 200,- Kč. Faktura Vám bude zaslána.

Faxy budete dostávat ve formátu pdf do mailu:
Odesílání faxů je na adrese: https://sip.pe3ny.net/webadm/ připojením souboru na formuláři fax.
Login: faxové čislo , heslo:
Na uvedené stránce je možno i sledovat náklady, případně provést některá nastavení.

Vážení klienti, omlouváme se za krátké výpadky internetu v posledních dnech. Na odstranění problému pracujeme s maximálním úsilím. V případě výpadku prosím neresetujte Váš Wi-Fi router do továrního nastavení. Případné další výpadky by neměly překročit 10 minut a internetové připojení se následně automaticky obnoví. Děkujeme za pochopení.---------------------------------Dear Customers, we apologize for short internet outages which have occured in the past days. We do work intensively to solve the chief technical problem. Should any outage appear on your connection, please do not reset your Wi-Fi router. Possible further outages should not exceed 10 minutes and your internet connection will then be restored automatically. Thank you for your understanding.