CHCI PŘIPOJIT DŮM CO BUDU STAVĚT

,, INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ PE3NY NET PRO BYTOVÉ DOMY “

Společnost Pe3ny Net s.r.o. v současné době provozuje vlastní páteřní optickou síť, která spojuje Prahu 5, Prahu 6 a okres Praha – Západ s významnými telekomunikačními centry v Praze: Sitel telehouse, TTC telehouse a peeringový bod NIX.CZ. Spolu s přístupem na páteřní infrastrukturu mateřské společnosti Dial Telecom a.s. tak má možnost připojovat nové i stávající objekty na celém území Prahy a okolí.

Síť Pe3ny Net, s.r.o. využívá technologie CWDM s 10Gbit kanály, operuje kruhovou topologií, využívá více než 40km vlastních optických tras a dvou nezávislých 10 gigabitových připojení na tranzitní operátory – Dial Telecom a.s. a Greendata s.r.o.

Společnost Pe3ny Net s.r.o. provozuje vlastní autonomní systém (AS) a je uznána sdružením RIPE (www.ripe.net) jako lokální internetový registrátor (LIR). Cílem celého týmu je poskytovat komplexní služby a to v nejvyšší dosažitelné kvalitě. Prioritou jsou především investice do výstavby optických sítí a nejmodernějších technologií, které v důsledku umožňují realizovat i ty nejnáročnější projekty. V současnosti se zaměřujeme především na plošné výstavby pasivních sítí G-PON (FTTH-optika až do bytu).

V současné době využívá datových služeb více jak 10 000 domácností a 2000 firemních zákazníků. Spol. Pe3ny Net s.r.o. jako jediný internetový poskytovatel v ČR zajišťuje služby v obou sektorech bez smluvních závazků!

My, skuteční lidé, kteří stojí za výslednými službami společnosti chceme, aby hlavním důvodem partnerství mezi námi a zákazníky nebyly smluvní závazky a penále, ale skutečná spokojenost. S plnou zodpovědností proto nabízíme výjimečné bonusy, jako je bezplatné přerušení služby, veřejné Wi-Fi hotspoty ve vybraných oddychových zónách, či speciální rodinné a seniorské tarify.

„ PŘIPOJENÍ DOMU NA OPTICKOU SÍŤ FIRMY PE3NY NET S.R.O. “

Námi nabízená technologie je připravena pro potřeby vývoje přenosu dat i v příštích desetiletích.
Jde o technologii, kterou již nikdy nebudete muset měnit.

SPOLUPRÁCE PŘI PROJEKTU

Počátek výstavby každého nového domu začíná projektem. Výzvou současných nároků je implementace řešení datových sítí tak, aby vyhověly nejen dnešním standardům, ale i přicházejícímu trendu chytrých domácností. Nabízíme proto konzultaci i profesní znalosti a zkušenosti od prvních fází tvorby projektové dokumentace.

V přirozeném důsledku tohoto našeho přístupu zajišťujeme během realizace stavby spolehlivé připojení staveniště ve standardu SLA 99% a to plně v naší nákladové režii.

Ve fázi dokončení stavby lze v naší nabídce nalézt bezplatnou IT podporu při spouštění služeb využívající internetové připojení. Do této kategorie spadají např. bezpečnostní kamery, dálkové odečty, nouzové telefonní linky výtahů a podobně.

FINANČNÍ PLNĚNÍ A VLASTNICTVÍ SÍTĚ

Klienty nestavíme svým partnerstvím do role rukojmí. V porovnání s praktikami nadnárodních korporací předkládáme řešení, které umožňuje převzetí kompetence stranou SVJ. Po uplynutí stanoveného časového horizontu tří let mohou SVJ svobodně využít služeb libovolného operátora na námi financované síti což odpovídá našemu pohledu na zdravou formu vztahu mezi developerem, operátorem a SVJ.

V partnerském vztahu s developerem se stáváme v rámci projektu investorem komplexního datového řešení pasivní optické infrastruktury pro jednotlivé bytové jednotky (FTTH) .

Děje se tak v rozsahu sítě instalované v trasách z technické/ých místnosti/í operátorů do bytového rozvaděče. Dále osazujeme síť potřebnými komponenty jako jsou optické zásuvky, datový rozvaděč v technické místnosti apod. Vnitřní síť SEK pro bytové jednotky (optická kabeláž, pasivní prvky, přístupové body v bytových rozvaděčích, datový rozvaděč, aj.) je po založení SVJ převedena do jeho majetku. Po dobu následujících tří let po převedení SEK do majetku SVJ je síť uzavřena pro vstup jiného poskytovatele datových služeb. Po této lhůtě společnost Pe3ny Net, s.r.o. získává právo na bezplatné využití SEK na dobu neurčitou pro své služby na síti, která se však již stává otevřenou pro další operátory. Pe3ny Net, s.r.o. nadále zůstává technickým správcem sítě, který bude bezplatně udržovat pasivní infrastrukturu.

Optická přípojka do objektu (a její návazná část vnitřními prostory do místa datového rozvaděče) je rovněž hrazena společností Pe3ny Net, s.r.o. Na rozdíl od koncové sítě nepřechází do vlastnictví SVJ. Rozhodnutí o přivedení další datové přípojky do objektu je zcela na zvážení SVJ za předpokladu nastavení operačně technických postupů při provozu na vnitřní síti a koordinaci při instalaci případné přípojky. .

EXTRA SERVICE

Připojení pro dům spojené s provozem domu (recepce, dálkové odečty, kamerový systém apod.) je následně poskytováno zdarma a s konektivitou o rychlosti min. 100/100 Mb/s. Dále nabízíme využití telefonních linek bez měsíčního paušálu pro provoz nouzové linky ve výtazích (tato možnost závisí na typu výrobce výtahů – některé společnosti nepodporují VoIP protokol). Celkově tedy dochází k dlouhodobému snížení provozních nákladů.

Na naše náklady vybudujeme optické trasy (2x dark fiber ukončen opti zásuvkou) mezi jednotlivými objekty projektu a centrální technickou místností. Tyto trasy je možné využít pro různé datové služby pro obsluhu provozu domu (dálkové odpočty, kamerové systémy, apod.).

Nabízíme možnost plošného osazení bytových jednotek aktivními prvky (optický router) před kolaudací. Komplexní nastavení jednotlivých Wi-Fi signálů u routerů zajistí, že se jednotlivá zařízení v bytovém domě mezi sebou neruší. Spuštění služby v bytě je otázkou jednoho telefonního hovoru a koncový zákazník je na dálku a v řádech několika minut připojen k internetu.

Aktuálně spravujeme více jak 60 veřejných hotspotů převážně v oblasti oddychových zón, sportovišť, dětských hřišť, apod. Wi-Fi hotspoty realizujeme jako prodlouženou součást domácího připojení i v rámci developerských projektů.

EXKLUZIVITA NEBO VÍCE OPERÁTORŮ

Naše společnost nikdy nebrala ostatní poskytovatele jako konkurenci, nýbrž jako výzvu ke zlepšování našich služeb. Z našeho pohledu je vždy dobré, když má zákazník možnost vybrat si poskytovatele a služby dle svých technologických a smluvních nároků. Vzhledem k finanční náročnosti výstavby datových sítí nevstupujeme pouze do projektů, kde je plánováno s více jak třemi poskytovateli datových služeb.

Z naší strany preferujeme, když konkurenční operátoři mají v objektech vlastní infrastrukturu (např. UPC-koaxiální kabely, O2-telefonní kabely). V případě instalace společné infrastruktury je potřeba předem stanovit technické parametry sdílené sítě a následný provoz operátorů.

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY NA SÍTI

SLEDOVANITV.CZ / TV.PE3NY.NET – ZDARMA KE KAŽDÉMU PŘIPOJENÍ 45+ TV PROGRAMŮ

Služba sledovanitv.cz přináší televizi přímo do Vašeho počítače. Při jejím využívání získáte do domácnosti další příjem televizních programů. Nezáleží, zda použijete PC, tablet či telefon – vždy Vám jsou k dispozici klasické funkce IPTV jako je timeshift, nahrávání i TV průvodce s přehlednou možností vyvolání libovolného pořadu za posledních 30 hodin. Při pořízení multimediálního android centra může tato služba plně nahradit klasickou televizi u Vás doma. Služba je zřizována spolu s připojením zcela bezplatně. Více informací a programovou nabídku naleznete na https://sledovanitv.cz/

INTELIGENTNÍ HD TELEVIZE KUKI - KABELOVÁ IPTV NOVÉ GENERACE

S nejmodernějšími technologiemi naší kabelové televizi KUKI jste stále o krok napřed! Interaktivní televize má v sobě mnoho užitečných funkcí jako například nahrávání pořadů, odložení startu sledovaného pořadu, časový posun či online půjčovnu filmů. Navíc s možností každý měsíc individuálně upravovat programovou skladbu jednotlivých kanálů změní tahle “telka” Vaše dosavadní představy o kabelové televizi. V současnosti jsou v nabídce dvě varianty KUKI větší (400 Kč) a KUKI menší (200 Kč). Více o funkcích a programové nabídce naleznete na https://www.kuki.cz/

LEVNÝ TELEFON VOIP

Výhodné volání internetovým telefonem (VoIP) do pevných i mobilních sítí bez závazků měsíčního paušálu. Hovory v rámci sítě Pe3ny Net jsou neomezené a zdarma. Aktuálně je cena za minutu volání nastavena na 0,60 Kč na pevné linky a 1,90 Kč na mobilní čísla. Více o telefonních službách naleznete na https://www.pe3ny.net/telefon-voip

FREE WI-FI HOTSPOT

Přístup bez omezení na naši síť veřejných Wi-Fi Hotspotů na více než sedmdesáti veřejných místech zejména v oddychových zónách (parky, sportoviště či plavecké stadiony i okolí připojených domů). Pokrytí bezplatného Wi-Fi signálu je možné zajistit i v areálech bytových domů. Mapu pokrytí touto službou naleznete na https://www.pe3ny.net/levny-rychly-internet-v-praze/free-wi-fi

DOHLED SÍTĚ, PÉČE O ZÁKAZNÍKY

Zajištění dohledu a správy sítě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Instalace služeb vždy po dohodě se zákazníkem ve zvoleném čase.

V SOUČASNÉ DOBĚ SPOLUPRACUJEME S VÍCE JAK 900 SVJ/BD/VLASTNÍKY V PRAZE

Plošné optické sítě: OPTICKÁ SÍŤ PETŘINY – 4500 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍŤ KAČEROV – 3000 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍŤ ČERVENÝ VRCH – 4300 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍT DEJVICE – 4000 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍŤ DĚDINA – 2300 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍŤ RADLICE – 3500 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SÍŤ BŘEVNOV – 3500 DOMÁCNOSTÍ OPTICKÁ SIŤ HOLEŠOVICE 3000 DOMÁCNOSTÍ

SPOLUPRÁCE NA DEVELOPERSKÝCH PROJEKTECH

Společnost Pe3ny Net, s.r.o. spolupracuje s velkými i menšími developery již několik let. V současnosti máme dokončeny, ve výstavbě či v projektové fázi stavby SKANSKA HOME, a.s. – Port Karolina, DARAMIS, a.s. – Vokovický dvůr, NEOCITY, s.r.o – Nad ostrovem, Veleslavínská, Radimova, VS.70, s.r.o. – bytový dům Markéta, A959, a.s. – Triangle, AGANA, a.s. – Nový Veleslavín, JRD, s.r.o – DB Stochovská, PRECO GROUP, s.r.o. – Melange, EXAFIN alfa, s.r.o. – Residence Na Malvazinkách. PENTA a.s. – Dračky.

V posledních pěti letech jsme kromě uvedených spolupracovali na více než třiceti menších novostavbách (do třiceti bytů).

CHCI NEZÁVAZNOU KONZULTACI

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat,
Marek Toman - toman@pe3ny.net

+420 733 576 151

Vážení klienti, z důvodu vyhlášení nouzového stavu je naše provozovna s platností od 22.10.2020 pro veřejnost uzavřena. Veškeré dotazy Vám rádi zodpovíme na tel. čísle 222 741 222 nebo na info@pe3ny.net Děkujeme za pochopení.